mec. Marta Trzęsimiech-Kocur

Zajmuję się przede wszystkim obsługą prawną podmiotów gospodarczych, ale także reprezentuję Klientów indywidualnych w sporach sądowych, w szczególności z zakresu prawa rodzinnego i opiekuńczego, prawa medycznego, prawa pracy i szeroko pojętych spraw odszkodowawczych.
[Więcej >>>]

Kurator

Marta Trzęsimiech - Kocur06 września 20183 komentarze

Większość Klientów jest trochę przestraszona, gdy słyszy, że w toku postępowania rozwodowego ich dom ma odwiedzić kurator.  Sąd zlecając wywiad środowiskowy nie czyni jednak zarzutu rodzicom, że nieodpowiednio zajmują się dzieckiem. W toku postępowania rozwodowego Sąd musi dobrze zbadać sytuację, w jakiej znajduje się dziecko stron. Dlatego też Sąd zleca przeprowadzenie wywiadu środowiskowego kuratorowi sądowemu.

Nie trzeba obawiać się takiej wizyty. Kurator ma za zadanie sprawdzić, w jakich warunkach wychowuje się dziecko i jak funkcjonuje rodzina. Kurator rozmawia z opiekunem dziecka, a jeśli dziecko jest starsze to także i z nim. Następie kurator sporządza opinię i przesyła ją do Sądu.

Opinia taka nie jest doręczana stronom postępowania, jednak nie ma przeszkód, by zapoznać się z nią przed rozprawą. W tym celu należy udać się do sekretariatu lub do czytelni w Sądzie.

{ 3 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Czytelnik bloga Wrzesień 8, 2018 o 17:40

Mam pytanie. Może ktoś mi podpowie. Czy kurator może rozmawiać z dziecmi na osobnlsci? Bo u mnie Pani kurator wyprosila mnie z pokoju bo chciała rozmawiać sama z dziećmi. Czy jest to normalne czy mam bać o coś? Z góry dziękuję za odpowiedzi i życzę wszystkiego dobrego rozwodnikom. Po rozwodzie życie trwa dalej pamiętajcie o tym.

Odpowiedz

Marta Trzęsimiech - Kocur Wrzesień 10, 2018 o 11:33

Kurator może porozmawiać z dziećmi bez Pana obecności, nie ma w tym nic nietypowego. Powodzenia!

Odpowiedz

Grzegorz Maj 14, 2019 o 21:06

Witam czy kurator może wysłuchać opinii tylko jednego opiekuna i jak jest kursy ex nie mówi całkowitej prawdy i oczernia swgo ex który mieszka razem z nimi

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Poprzedni wpis:

Następny wpis: