mec. Marta Trzęsimiech-Kocur

Zajmuję się przede wszystkim obsługą prawną podmiotów gospodarczych, ale także reprezentuję Klientów indywidualnych w sporach sądowych, w szczególności z zakresu prawa rodzinnego i opiekuńczego, prawa medycznego, prawa pracy i szeroko pojętych spraw odszkodowawczych.
[Więcej >>>]

Wzór pozwu o rozwód – czy warto skorzystać?

Marta Trzęsimiech - Kocur30 stycznia 2020Komentarze (0)

Na wielu stronach internetowych znajdziecie Państwo dziesiątki wzorów pozwów o rozwód, z których można skorzystać bez konieczności ponoszenia jakichkolwiek wydatków. Na pewno mogą służyć one jako źródło wiedzy o tym, jak rozpocząć sprawę sądową, co będzie przedmiotem rozstrzygania, bo w przypadku, gdy małżonkowie mają dzieci to Sąd orzeka też o władzy rodzicielskiej, kontaktach, alimentach itd.

Przede wszystkim należy pamiętać, że wzór pozwu nie dotyczy indywidualnej sytuacji i nie zawsze będzie pasować do konkretnego przypadku. Pewne błędy nakreślone w pozwie można skorygować w toku procesu, ale do tego czasu mogą one wywołać wiele zamieszania, którego skutki nie zawsze będą możliwe do odwrócenia.

Gdy małżonkowie są zgodni co do sposobu rozwiązania małżeństwa i wspólnie ustalili wszystkie kwestie dotyczące rozstania to podstawowy wzór pozwu może być przydatny. Natomiast w sytuacji konfliktu napisanie pozwu bez dokładnego przemyślenia i przeanalizowania wskazanego w nim stanowiska i skutków procesowych, jakie wywołają konkretne wnioski czy twierdzenia, może przynieść więcej szkody niż pożytku.

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Poprzedni wpis: